Laatste nieuws 19-05-2012

Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame

Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame

Op 2 februari aanstaande gaat de reclamecampagne van start voor de tentoonstelling Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame. Deze tentoonstelling vindt plaats in het Louwman Museum in Den Haag van 17 februari 2012 tot en met 15 april 2012. De tentoonstelling belicht op een originele en verrassende manier de maatschappelijke en culturele betekenis van de auto. Dat gebeurt aan de hand van spraakmakende reclamecampagnes uit binnen- en buitenland. 

Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame



Op de tentoonstelling zullen zowel advertenties, affiches als commercials te zien zijn. Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame is de eerste overzichtstentoonstelling over autoreclame die in Nederland georganiseerd wordt.


Centraal beeld in de campagne is een bijzondere vrouw op de motorkap van een bijzondere auto. Het model is 71 jaar oud en de auto waarop zij zit is afkomstig uit de collectie van het Louwman Museum. Het is de beroemde Edsel (van Ford) die eind jaren vijftig in Amerika werd gelanceerd. De campagne is ontwikkeld door ARA en omvat zowel dagblad- en tijdschriftadvertenties, billboards, masten en radio- en tv-commercials. Ook zullen er briefkaarten en A3-posters van het campagnebeeld worden gemaakt. Daarnaast is er een ludieke guerrilla-actie in voorbereiding, waarover later meer bekend wordt gemaakt.

Via de site (www.blijdatikrij125.nl) kan vanaf nu gestemd worden op de leukste autoreclame. Aan deze verkiezing zijn prijzen verbonden. Daarnaast zullen vakgenoten uit een longlist de beste Nederlandse autoreclame aller tijden kiezen. De uitslag van deze verkiezingen worden tijdens de tentoonstelling bekend gemaakt.

De tentoonstelling is samengesteld door reclamehistoricus Wilbert Schreurs, Hans Horwitz, verzamelaar en oud-reclameman, ontwerper Pim van Schaik en oud-reclameman Rob Verwoest. Zij waren eerder betrokken bij de samenstelling van de publiekstentoonstelling 100 jaar ReclameKlassiekers, die in ruim twee maanden ongeveer 70.000 bezoekers trok. Blij dat ik Rij. 125 jaar Autoreclame wordt ondersteund door een groot aantal organisaties en bedrijven. Het Comité van Aanbeveling bestaat uit Erik Glasius, Nick van Loendersloot, Jaap Toorenaar, Ton Vugs, Theo van Vugt en Barbera Wolfensberger.

Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame

Bij de tentoonstelling verschijnt ook een lijvige en kleurrijke catalogus, met de titel Blij dat ik Rij, 125 jaar Autoreclame. De teksten voor deze catalogus zijn geschreven door Wilbert Schreurs, Erwin Wijman en Bas van Putten. Daarnaast zijn er ook bijdragen opgenomen van een groot aantal reclamecreatieven van naam (zoals Béla Stamenkovits, Hans van Dijk, Wim Ubachs, Kees Sterrenburg en Ron Meijer) die op anekdotische wijze terugblikken op een campagne waaraan zij hebben meegewerkt. De catalogus, die euro 17,50 kost en verschijnt bij uitgeverij Stokerkade, is nu al te bestellen.

Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl