Laatste nieuws 19-05-2012

Racen in het Donker

Nieuwjaarsrace op Circuit Park Zandvoort 8 januari 2012

Traditioneel vormt de Nieuwjaarsrace, ditmaal op zondag 8 januari 2012, het startpunt van het nieuwe racejaar op Circuit Park Zandvoort. Het gratis te bezoeken race evenement telt als tweede wedstrijd van het Winter Endurance Kampioenschap. Speciaal aan de Nieuwjaarsrace is dat het de enige race in Nederland is, welke deels in het donker wordt verreden.

Ondergaande zon

De Nieuwjaarsrace start ’s middags om 15.00 uur en zal om 19.00 uur worden afgevlagd. Vanaf circa 17.00 uur is het volledig donker en zullen de deelnemers minimaal twee uur lang in de duisternis rijden. Voorafgaand aan de start van de race, staat de kwalificatie geprogrammeerd. Deze zal om 12.20 uur aanvangen. Om de veiligheid van deelnemers en de officials te garanderen, zullen de baanposten langs het circuit worden verlicht en worden de voertuigen voorzien van extra reflecterende stickers.


Startveld

Net als bij eerdere edities van de Nieuwjaarsrace wordt het publiek getrakteerd op een groot en gevarieerd startveld. In het Winter Endurance Kampioenschap wordt gestreden in vier divisies. In Divisie I, de klasse voor raceauto’s met een cilinderinhoud van meer dan 3000cc, strijden dit winterseizoen indrukwekkende bolides, zoals de Saker Sportscar, Porsche 997, V8 Star en BMW M3 GTR. 


In Divisie II, waar de auto’s worden ingedeeld met een cilinderinhoud boven 2000cc, maar onder 3000cc, staan de snellere toerwagens ingedeeld, waaronder de BMW E36 M3. Divisie III is het strijdtoneel voor de bolides met een cilinder inhoud tot 2000cc, met onder andere de Renault Clio Sport. Ook strijden in deze divisie de BMW Compact bolides die volgens DNRT reglementen zijn geprepareerd. De laatste klasse, Divisie IV, die beter bekend staat als de Diesel-klasse, herbergt auto’s als de BMW 120d, Volkswagen Golf 5 en diesels uit de DNRT Endurance klasse.

Gratis toegang

De toegang tot de Nieuwjaarsrace is gratis: duinen, hoofdtribune en paddock zijn vrij toegankelijk. Bezoekers die met de auto komen, kunnen de auto voor € 6,00 op het parkeerterrein achter de hoofdtribune parkeren.

Foto’s: Chris Schotanus, Essay Produkties.


Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl