Toyota met hybride LMP1 naar Le Mans

Toyota keert terug naar de 24 uur van Le Mans. In 2012 verschijnt Toyota met een hybride LMP1-auto aan de start. Het is voor het eerst in de lange historie van de 24 uur van Le Mans dat een hybride auto meerijdt. Ter voorbereiding op de magische race heeft Toyota zich met de hybride LMP1-auto ook ingeschreven voor de 2012 FIA World Endurance Championship.
De hybride aandrijflijn wordt ontwikkeld door Toyota Motor Corporation in Japan en het chassis vloeit uit de pen van Toyota Motorsport GmbH in Keulen. Meer informatie en specificaties worden in de komende maanden bekend gemaakt.
Tadashi Yamashina, Toyota Motor Corporation Senior Managing Officer en voorzitter van TMG, stelt: “Toyota Motor Corporation heeft eerder meegedaan aan Le Mans maar dit wordt een volledig nieuwe uitdaging. Nog nooit eerder reed een hybride auto mee. We willen met die techniek een nieuwe bladzijde in de rijke geschiedenis van Le Mans schrijven, alsook in die van de FIA World Endurance Championship. Ons doel is om onze ervaringen die we met het racen gaan opdoen, te vertalen naar de techniek die je in onze straatauto’s aantreft."




