Laatste nieuws 18-05-2012

Grootste klassiekerfeest van Nederland verhuist

 Concours d’élégance Paleis Het Loo 2011

Over iets minder dat een jaar is het zo ver: de 10e editie van het Concours d elegance Paleis Het Loo in Apeldoorn. Het grootste klassiekerevenement in Nederland vindt plaats op 23 en 24 juni 2012. Met de nieuwe datum schuift het concours ruim twee maanden naar voren. Hiertoe is besloten om nog meer topdeelnemers op het concours te kunnen verwelkomen.

Negen edities lang heeft organisator Classic Events zijn het Concours d’élégance Paleis Het Loo gehouden net na de zomervakantie, eind augustus begin september. Voor volgend jaar is gekozen om de jubileumeditie op 23 en 24 juni te laten plaatsvinden. Daarmee past het evenement beter in de rij van grote internationale auto-evenementen als Villa d’Este in Italië (mei), Schloss Dyck en Schwetzingen in Duitsland (juli en september), het concours in het Amerikaanse Pebble Beach (augustus) en de Goodwood Revival in Engeland in september.

Organisatoren Timo Rietbergen en Jan-Peter Nijmeijers: “Sinds de start van het Apeldoornse Concours d’élégance in 1999, werd het evenement gehouden na de zomervakantie. Ongemerkt had de vakantieperiode invloed op de organisatie. Vaak bleken de topstukken die wij wilden laten zien, op weg naar een ander prestigieus concours ergens ter wereld. Met het verplaatsen van ons evenement naar 23 en 24 juni omzeilen we dat probleem, waardoor we verwachten nog meer bijzondere automobielen naar Apeldoorn te kunnen halen.”

De opzet van het Concours d’élégance Paleis Het Loo blijft gelijk aan die van de succesvolle edities van de afgelopen jaren. Zo’n 60 bijzondere klassiekers zullen deelnemen aan het internationale concours en worden beoordeeld door een internationale vakjury. Die 60 auto’s worden ingedeeld volgens verschillende, aansprekende thema’s. Hoewel nog niet alle thema’s bekend zijn, zullen 65 jaar Ferrari en het honderdjarig bestaan van ontwerphuis Bertone een belangrijke rol spelen.

Nieuw zullen de diverse merk- of themagebonden displays op het concoursterrein zijn. Het idee is om vier opvallende, spraakmakende of bijzondere modellen van een merk of volgens een bepaald thema samen te voegen om zo interessante ‘tentoonstellingen’ binnen het autofeest te creëren.

 Concours d’élégance Paleis Het Loo 2011

Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl