Fast food recept voor autosporters
Eten in het racerestaurant van Chevrolet chef-kok

Wellicht leeft in brede kring het idee, dat de huidige WTCC-kampioen Yvan Muller of de Amerikaanse Le Mans Series 2010 kampioen Tommy Milner geen atleten zijn in de traditionele zin van het woord. Toch zorgen zij ervoor net zo fit te zijn als iedere langeafstandsloper, om afdoende het hoofd te kunnen bieden aan de onvoorstelbare eisen die tijdens de race aan hun lichaam gesteld worden.

Deze coureurs volgen een steng dieet en houden zich aan leefregels, die door de beste deskundigen van de wereld opgesteld zijn. Dat niet alleen, ook speciaal uitgeruste keukens staan pal naast de raceauto’s, waar de koks constant in de buurt zijn om supersnel een maaltijd klaar te kunnen maken. Fast food, maar dan anders. “Onderzoek van de FIA toont aan, dat coureurs tijdens een race tot 3 kilogram lichaamsgewicht verliezen door transpiratie. Ze verbranden hetzelfde aantal calorieën als een Olympische triatleet. Dat maakt mineraalrijk voedsel met zouten en potassium van vitaal belang”, aldus David Alaria, voedseldeskundige en personal trainer van Yvan Muller. “Een dieet is ook van enorm belang voor de Chevrolet Cruze, vanwege de regels van WTCC waarbij het totaalgewicht van de auto inclusief coureur geldt.”
De WTCC is een van ‘s werelds opwindendste en meest uitdagende racekampioenschap, dat 23 landen aandoet in het Verre Oosten, Zuid-Amerika en Europa. En telkens als de teams op reis gaan, nemen ze de keuken letterlijk in hun kielzog mee. Team Chevrolet reist met een volledig uitgeruste keuken, die in totaal 14 ton weegt en behalve een inloopkoeling ook voorzien is van een aantal ovens.
Chef
Mike Raby is ‘fast food chef’ en heeft tot taak de Chevrolet’s World Touring Car Champions van uitstekend en verantwoord voedsel te voorzien. Hij kent alle circuits op zijn duimpje, maar dan vanaf de zijlijn. “In onze wereld telt elke seconde. In de auto, maar ook in mijn keuken. Onze teams brengen de meeste tijd door in of dichtbij de pitbox, zodat ze dicht bij de auto’s zijn en snel kunnen reageren als een trainingsronde afgelast wordt of een rijderswissel nodig is. Op die manier hebben we een toegewijde garagekok, die op elk gewenst moment een maaltijd kan bereiden voor een coureur. En dat binnen vijf minuten.”

Voeding
Na een lange autorit is het eerste wat menigeen doet zijn benen of/en armen strekken, omdat ze zich moe voelen. Dit lijkt wel wat op de vermoeidheid die de coureur kent. Op het circuit krijgt het lichaam van de coureur van de snelle Chevrolets te maken met enorme spanningen en krachten, die bijvoorbeeld in bochten, bij remmen of schakelen vrij komen. Het heeft wat weg van een rit van twee uur in een rollercoaster.
Met het oog daarop laden atleten twee dagen voor een grote wedstrijd hun lichaam op met koolhydraatrijke pasta om energie en weerstand op te bouwen. Maar in Chevy’s circuitkeuken tref je geen bord met slappe spaghettislierten of bleke vis met kleffe rijst aan. Terwijl elke maaltijd toch in een paar minuten klaar moet zijn. “Het geheim is de voorbereiding. Basis-ingrediënten als uien bijvoorbeeld, of knoflook en groenten, worden van tevoren al gehakt en in de koeling bewaard, zodat ze zó de pan in kunnen.”
Keuken

De Chevrolet keukentrucks zijn bijna het hele seizoen onderweg en als het enigszins kan, gebruiken de koks verse, lokale spullen. Maar ongeacht waar de Chevy-karavaan zich bevindt, zijn sommige gerechten van thuis net zo belangrijk als de cultuur. Zo is het niet ongebruikelijk, dat je bijvoorbeeld Engelse gebakken bonen op het menu aantreft, pal naast het nationale gerecht van de plek waar de race plaatsvindt. Of tapas in Spanje en Pollo alla Cacciatora in Monza. Ook een supercharged mix van bananen, gedroogd fruit en havermout wordt geserveerd om sleur te vermijden. Zo maakte een speciale pitstraatkeuken op het circuit van Le Mans om twee uur ‘s nachts ontbijt om iedereen fit te houden tijdens de naderende ochtendschemering.
Energie
“Alle gerechten hebben een laag GI (Glycaemic Index, een maat voor het effect van koolhydraten op de bloedglucosespiegel) zodat het lichaam de energie langzaam loslaat. Dat is weer van groot belang voor langeafstandsraces,” voegt Mike er aan toe. “WTCC en Le Mans zijn een dynamisch feest, dat ons voor unieke uitdagingen stelt. Het moeilijkst voor ons is vaak de hitte. De keukenthermometer geeft meer dan eens 38ºC aan wanneer we in Brazilië zijn. Een lunch maken voor 200 mensen voelt dan of je in een sauna aan het koken bent.”
“Alles bij elkaar zijn de coureurs net zo geobsedeerd door hun voedsel als door de race zelf. Net als de auto’s ondergaan de maaltijden van de coureurs fine-tuning. Want beide worden naar de limiet van hun kunnen gestuwd. Uiteindelijk zijn onze coureurs wat ze eten”, luidt de conclusie van Mike Raby.
Recept - Chevrolet Five Minute Moving Feast

Iedereen in deze moderne tijd moet eraan geloven: het tempo van het leven is hoog, heel hoog. De koks van Chevrolet, die maaltijden bereiden voor snelheidsduivels Yvan Muller of Tommy Milner, geven een simpel, maar overheerlijk vijfminuten recept prijs, speciaal voor mensen die altijd onderweg zijn.
Ingrediënten:
2 kippenborsten, ontdaan van het vel
olijfolie
1 grote ui
2 grote wortels
1 stukje broccoli
1 blik taugé
½ courgette
½ pak/blik babymaïs
½ pak peultjes
kippenbouillon of water
tomato ketchup
Bereidingswijze - Five Minute Moving Feast -
Was en droog de kippenborst en snijd die in dunne plakken.
Was en hak de groenten in dunne stroken.
Bak de kip al roerend in olijfolie in een wok of grote braadpan gedurende drie minuten, voeg dan de groenten toe en blijf roeren tot de kip gaar is.
Voeg de kippenbouillon toe met wat tomato ketchup en laat alles één minuut sudderen.
Onmiddellijk opdienen met bruine rijst of pastabolletjes.
Favoriete eten van de coureurs
Yvan Muller: Beef Bourguignon
Alain Menu: Pasta
Rob Huff: Parma ham met meloen





