Laatste nieuws 18-05-2012

Stadsontwikkeling van de toekomst

Interdisciplinair symposium aan vooravond van IAA in Frankfurt

Audi houdt symposium over stadsontwikkeling van de toekomst

Hoe de stad van de toekomst eruit gaat zien, weet natuurlijk nog niemand. En om het alleen maar vanuit het perspectief van een autofabrikant te benaderen, zou wat al te eenzijdig zijn. Vandaar streeft Audi AG ernaar om in het kader van het Audi Urban Future Initiative deskundigen van over de hele wereld in de discussie te betrekken. Hiertoe vindt onder de naam Audi Urban Future Summit op 12 september, aan de vooravond van de autotentoonstelling IAA in Frankfurt, een symposium plaats met de titel “Energieën – welke krachten zullen de stad van de toekomst veranderen?”

Audi Urban Future Initiative

Stedelijke gebieden in de hele wereld groeien razend snel, omdat meer en meer mensen naar grote steden verhuizen. Onbelemmerd doorstromend verkeer in steden lijkt een utopie, maar zonder deze verkeersstroom zijn er nadelen voor de leefkwaliteit en de uitstraling van de steden. Deskundigen uit de wereld van architectuur, stedenbouwkundige planning, trendonderzoek, economie en de mobiliteitsbranche hebben daarom een verantwoordelijkheid om met uiteenlopende strategieën op deze belangrijke ontwikkeling te reageren. Hieraan levert Audi in het kader van het Audi Urban Future Initiative een actieve bijdrage. Vorig jaar werd de Audi Urban Future Award georganiseerd en de visies die voor deze competitie werden ontwikkeld, zijn voor het symposium van dit jaar samengevat tot drie belangrijke themagebieden: netwerken, sociale samenhang en omgang met grondstoffen. Tijdens het symposium in Frankfurt komen deze drie aspecten in afzonderlijke workshops aan de orde.

Deskundigen spreken over toekomst van individuele mobiliteit in steden

Het doel van dit symposium, waarvoor meer dan 300 deskundigen uit verschillende disciplines van over de hele wereld zijn uitgenodigd, is het opbouwen van kennisnetwerken. Hoe moeten de stedelijke ruimte en mobiliteit zich ontwikkelen om aan de eisen van steden in de toekomst te voldoen? Tot de sprekers op het symposium behoren sociologe en econoom Saskia Sassen, deskundige op het gebied van steden en globalisatie, en Carlo Ratti, ingenieur en architect bij het Massachusets Institute of Technology. Als eerste automobielfabrikant brengt Audi belangrijke spelers aan één tafel om wereldwijde deskundigheid samen te brengen, doodlopende denkpatronen te doorbreken en een duurzame weg voor stadsverkeer in de toekomst uit te stippelen. 








Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl