Laatste nieuws 18-05-2012

Dutch Electric Dakar Project

Het nieuws dat Tim Coronel in 2012 een poging gaat doen om met een volledig electrisch aangedreven McRae 4x2 Buggy de zwaartste rally ter wereld te bedwingen is letterlijk ingeslagen als een bom. Niet alleen in Nederland, maar vooral ook internationaal wordt het plan van de Green Dakar werkgroep met veel interesse gevolgd. Veel technische en vooral groene weblogs wereldwijd discusseren over hoe en vooral of het mogelijk is wat de Nederlanders van plan zijn en ook grote magazines als Wired.com koppen met het verhaal van Coronel en Green Dakar. Twee uur nadat het bericht naar buiten was gebracht scoorde het bericht al bijna 2 miljoen resultaten op Google en werd het vele malen ge-retweet op Twitter.


All Geen Vehicles (Ontwikkelaar van electrische voertuigen), Aalberts Industries (Internationaal actieve specialist in industriele producten), ProDakar (Het team achter Tim Coronel en de McRae Buggy) en de studenten van de Technische Universiteit Delft onder leiding van Wubbo Ockels (Voormalig astronaut en verantwoordelijke voor o.a de superbus) werken dagelijks keihard om de ideale afstelling te vinden voor het Zuid Amerikaanse avontuur in januari. De TU in Delft was ook verantwoordelijk voor de succesvolle Nuna wagens die, aangedreven door zonne-energie, hoge ogen gooiden in de World Solarchallenge. De eerste rijdende elektrische McRae 4x2 Buggy moet, als alles goed gaat, rond juni gereed zijn om te testen. Houdt www.timcoronel.nl de komende maanden goed in de gaten voor het laatste nieuws omtrent dit fantastische groene Dakarproject.

Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl