Laatste nieuws 18-05-2012

Renger van der Zande vooraan bij Grand Prix Macau

Renger van der Zande vooraan bij Grand Prix Macau

Het indrukwekkende startveld van de dertig snelste Formule 3-coureurs uit de wereld reed vanmorgen de kwalificatierace. De uitslag bepaalt de startopstelling bij de finale op zondag. Renger van der Zande, met het debuterende Motopark-team, eindigde op de zesde plaats.

De organisatie kwam gisteren in de problemen met de afwikkeling van het tijdschema. Vele crashes, in verschillende klassen, brachten herstelwerk aan de baan met zich mee. Daarom werd de kwalificatietraining van de Formule 3 naar vandaag verplaatst, met kort daarna de kwalificatierace.

Renger van der Zande, met het Duitse Motopark-team, moest van een achtste startplaats komen. Precies zo’n plaats waar het op Macau mis kan gaan op het bochtige maar snelle stadscircuit op de heuvel, met de vangrails pal aan de baan. De kop van het veld hield het deze keer redelijk droog, qua crashes. Het veld werd gedomineerd door het onverslaanbare Franse Signature-team, die met coureurs Mortara, Vanthoor en Abt de eerste drie plaatsen innam. Williams Formule 1-reserverijder Bottas en de vierde Signature-auto met Wittmann, volgden op plaats vier en vijf. En Renger van der Zande nam de zesde plaats op de finish in. Voor de snelle Nederlander, met de reputatie van teamontwikkelaar, een zeer goed resultaat

Renger: "Nou, het was nog even kiele, kiele, want na drie rondjes verloor ik remdruk, wat me bijna een exit opleverde aan het eind van het bloedsnelle rechte stuk, bij de Lisboa-bocht. Behoedzaam remmend, de rest van de race, heb ik toch mijn positie weten te veroveren. Ben er blij mee, want mijn teamgenoot Sato kwam in de kwalificatie niet verder dan een 28ste plaats. Dus ik denk dat ik het maximale uit deze auto heb geperst. En om eerlijk te zijn, ik vond het weer fantastisch hier te rijden. Wat een bloedstollend circuit. Ik zie nog wat mogelijkheden om de auto sneller te krijgen en dan zullen we zien of we morgen de hegemonie van Signature kunnen doorbreken."

Sports

Stef Dusseldorp geniet van progressie
Stef Dusseldorp geniet van progressie
Vele enthousiaste racefans uit Nederland zagen dit weekeinde hoe Stef Dusseldorp en Hexis Racing in anderhalve week grote stappen voorwaarts hebben gezet. In zijn -thuisrace- op het Belgisch... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

AU120251 -
Ducati past als sportief premiummerk perfect bij Audi
Audi neemt Ducati, de traditierijke fabrikant van sportieve motorfietsen in het Italiaanse Bologna over. De overname moet zo snel mogelijk gestalte krijgen nadat de mededingingsautoriteiten ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

Bassie en Adriaan gespot in de nieuwe Honda Civic

De legendarische Bassie en Adriaan, die met hun caravan en de fameuze Honda Prelude bij vele kinderen en volwassenen jarenlang een lach op het gezicht wisten te brengen, zijn vorige week gesignaleerd in een nieuwe Honda Civic.

Lees verder
vliegende auto: de PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)
Vliegende auto maakt succesvolle testvluchten

In de afgelopen weken heeft de  PAL-V (Personal Air and Land Vehicle)  verschillende testvluchten uitgevoerd op de vliegbasis Gilze Rijen. Het gepatenteerde voertuig vliegt in de lucht als een gyrocopter, die opstijgt door een zelf roterende rotor. De stuwkracht wordt geleverd door een opvouwbare propeller op de achterzijde van het voertuig. Op de weg rijdt de PAL-V als een sportauto. Er is geen nieuwe infrastructuur nodig voor de PAL-V, omdat de bestaande wegen en luchthavens gebruikt kunnen worden. De PAL-V kan vrijwel overal opstijgen en landen. Voor opstijgen is een baantje van ongeveer 165 meter genoeg. Dat kan een verharde baan of een grasbaan zijn.

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl