Laatste nieuws 09-02-2012

Niet beloond voor getoonde snelheid

Op de Lausitzring, het apartste circuit op de kalender van de ATS F3 Cup, betaalde de minutieuze voorbereiding zich uit. Van Amersfoort Racing zette de snelste auto op het circuit. Het bracht het kampioensteam uit Huizen een pole position, een derde plaats en twee snelste raceronden. “We waren dit weekeinde absoluut de snelste en dit voordeel hebben we maar voor een heel klein deel verzilverd.”

Het circuit van de Lausitzring kent een binnenbaan met daaromheen een oval. De ATS F3 Cup rijdt op een mix van beide banen waarbij een kombocht van het ovaal is inbegrepen. Dit specifieke karakter vraagt om een even specifieke afstelling van de Dallara’s powered by Volkswagen.

“Daniel Abt bewees met een pole position (ruim 0,5 voorsprong op de nummer twee), dat we ons huiswerk goed hadden gedaan”, vertelt teameigenaar Frits van Amersfoort. Ook Stef Dusseldorp zat er met een derde plek goed bij in de kwalificatie voor de eerste race, terwijl Willi Steindl vanaf plaats zes ook uitzicht hield op een podiumklassering.

Van Amersfoort Racing niet beloond voor getoonde snelheid , Lausitzring, ATS F3 Cup,

In deze eerste wedstrijd op zaterdag kenden zowel Daniel Abt als Stef Dusseldorp een geweldige start en gingen als één en twee de eerste bocht in. Het duo van Van Amersfoort Racing leek op weg naar een dominante dubbelzege, totdat Daniel Abt zich na 25 ronden verslikte in één van de waterstroompjes op het circuit. 
De 18-jarige Duitser spinde en finishte uiteindelijk nog als vierde. Stef Dusseldorp nam de leiding over, maar ging in de slotronde ook in de rondte. De Achterhoeker hield met een derde plaats én de snelste raceronde de schade nog beperkt.

Niet voldoende aangepast

“Op twee plaatsen liepen nog waterstroompjes over de baan na de regen eerder die dag. Juist op die plaatsen ging het fout”, legt de teambaas uit. “Daniel als Stef hebben zich niet voldoende aangepast aan de omstandigheden. En dat is jammer, want lange tijd deden ze alles goed om de dubbel te pakken.” Willi Abt finishte op dezelfde plaats als waarvan hij was gestart: zesde. De Oostenrijkse coureur verzamelde zo weer punten voor het kampioenschap.

De kwalificatiesessie voor de race op zondag werd verreden in de regen. Daniel Abt kwam viertiende tekort voor zijn tweede pole position. Willi Steindl voelde zich goed in de regen getuige zijn vierde plaats. Stef Dusseldorp kwam niet verder dan plaats 8. Frits van Amersfoort: “In de regen schoten vele coureurs naast de baan met rode vlag-situaties als gevolg. Stef zag daarom meerdere keren zijn snelle ronden letterlijk in het water vallen.”


In de race op zondag hield Willi Steindl lange tijd de eer hoog voor het team uit Huizen. Waar Daniel Abt zijn auto lief afslaan bij de start en Stef Dusseldorp zich vergaloppeerde in de eerste bocht schoot de jonge Oostenrijker als een komeet weg van plaats vier. Willi rukte op naar de tweede plaats en verhoogde langzaamaan de druk op leider Jimmy Eriksson.

In de 18e ronde zag de VAR-coureur zijn opmars bruut gestuit door achterblijver Aki Sandberg. Sandberg maakte ruimte voor leider Eriksson, maar zag Willi Steindl daarna volledig over het hoofd. De Oostenrijker ging van de baan en kon helaas niet verder. “Willi is hiermee toch wel de pechvogel van het weekeinde. Hij was bezig aan zijn sterkste race van het seizoen en dit is niet beloond. Zuur.”


Daniel Abt sleepte na zijn mislukte start toch nog een vierde plaats en een snelste raceronde uit het vuur. Stef Dusseldorp kon na zijn zesde plaats ook nog drie punten bijschrijven. We waren dit weekeinde absoluut de snelste en dit voordeel hebben we maar voor een heel klein deel verzilverd”, kijkt Frits van Amersfoort terug. “In de race om de titel is Daniel toch nog vijf punten ingelopen op Tom Dillmann. Dat is de winst waar we het mee moeten doen.”

Tom Dillmann leidt het kampioenschap, Daniel Abt volgt op 11 punten met 85, Stef Dusseldorp staat vierde met 70 punten, één punt achter op Kevin Magnussen. Willi Steindl is achtste.

De volgende race om de ATS F3 Cup is op 28 en 29 augustus op de Nürburgring.

Sports

Dutch Production Open
Een nieuwe vrije raceklasse in het Dutch Power Pack, maakt tijdens de Kruidvat Gillette Paasraces haar première. Er wordt al vanaf de eerste race een divers startveld verwacht, da... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

Eerste keus banden voor vier KTM-modellen
Vier modellen van motorfietsfabrikant KTM worden voortaan af-fabriek geleverd met banden van Continental. De KTM 690 SM C rolt de fabriek uit op de nieuwe ContiAttack SM-banden, de 990 SM T ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

AU110470 - Audi voor het eerst met hybride-aandrijving in Le Mans

 

Op 16 en 17 juni aanstaande neemt Audi met in totaal vier LMP1-sportwagens deel aan de 80e editie van de 24 Uur van Le Mans. Daarbij zullen twee van de vier auto’s voor het eerst voorzien zijn van hybride-aandrijving. Ook in het nieuwe FIA-wereldkampioenschap voor lange-afstandsraces (WEC) kiest het Audi Sport Team Joest voor twee verschillende opties.

 

Lees verder
Citroën DS4 car wrap te ontdekken tijdens 3M car wrap tour 2011
Wrap je auto

De markt voor carwrappen groeit nog steeds. Het toegenomen vakmanschap en de beschikbaarheid van innovatieve materialen stelt ontwerpers en signmakers in staat om voertuigen steeds fraaier te bekleden. 3M zet de spotlights op hun meesterschap tijdens de Car Wrap Tour 2011 die tot 2 december loopt in Nederland. Citroën heeft voor deze gelegenheid de Citroën DS4 ter beschikking van 3M gesteld voor een verrassend resultaat!

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl