Laatste nieuws 09-02-2012

Schonere lucht in steden dankzij elektrische scooters

scooter - amsterdam

Benzinescooters zijn de laatste jaren zuiniger en schoner geworden. Wie een echt milieuvriendelijke scooter wil, kiest echter voor elektrisch. Beter voor de luchtkwaliteit én beter voor het klimaat. De uitstoot van CO2 is namelijk minimaal; gemiddeld 34 gram CO2 per kilometer ten opzichte van bijna 100 gram per kilometer bij een tien jaar oude benzinescooter. Vooral voor de luchtkwaliteit scoort de elektrische scooter hoog: deze stoot 0,010 gram fijnstof uit per kilometer, een tien jaar oude benzinescooter 0,2 gram en een nieuwere 0,011.

Dit lijkt misschien weinig, maar de schadelijkheid van fijnstof is zo groot dat een kleine hoeveelheid hiervan de luchtkwaliteit al sterk kan verslechteren. Smogvorming door de uitstoot van vluchtige organische stoffen vermindert zelfs met een factor 90 tot 900.

Afvalsterdam - amsterdam

Scooter- amsterdam

Met de scooter wordt veel in steden gereden, waar de uitlaatgassen direct ingeademd worden door mensen op straat. De e-scooter stoot geen schadelijke stoffen uit tijdens het rijden zelf. Die komen alleen vrij bij de elektriciteitsopwekking in de energiecentrale. Deze uitstoot komt via hoge schoorstenen niet in de buurt van mensen en wordt snel verdund.

De elektrische scooter kost inmiddels net zoveel als de benzinescooter in aanschaf, maar is goedkoper in het gebruik. De nieuwprijzen van een e-scooter liggen tussen de 1300 en 2300 euro, een gemiddelde nieuwe benzinescooter kost 1950 euro. In het gebruik is de elektrische scooter bijna vier keer zo voordelig. Op een afstand van 3000 km per jaar scheelt dat meer dan 100 euro. Een elektrische scooter kan zo'n 40 tot 80 kilometer rijden voordat de accu leeg is. De e-scooter maakt tijdens het rijden bijna geen geluid.


Sports

Dutch Production Open
Een nieuwe vrije raceklasse in het Dutch Power Pack, maakt tijdens de Kruidvat Gillette Paasraces haar première. Er wordt al vanaf de eerste race een divers startveld verwacht, da... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

Eerste keus banden voor vier KTM-modellen
Vier modellen van motorfietsfabrikant KTM worden voortaan af-fabriek geleverd met banden van Continental. De KTM 690 SM C rolt de fabriek uit op de nieuwe ContiAttack SM-banden, de 990 SM T ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

AU110470 - Audi voor het eerst met hybride-aandrijving in Le Mans

 

Op 16 en 17 juni aanstaande neemt Audi met in totaal vier LMP1-sportwagens deel aan de 80e editie van de 24 Uur van Le Mans. Daarbij zullen twee van de vier auto’s voor het eerst voorzien zijn van hybride-aandrijving. Ook in het nieuwe FIA-wereldkampioenschap voor lange-afstandsraces (WEC) kiest het Audi Sport Team Joest voor twee verschillende opties.

 

Lees verder
Citroën DS4 car wrap te ontdekken tijdens 3M car wrap tour 2011
Wrap je auto

De markt voor carwrappen groeit nog steeds. Het toegenomen vakmanschap en de beschikbaarheid van innovatieve materialen stelt ontwerpers en signmakers in staat om voertuigen steeds fraaier te bekleden. 3M zet de spotlights op hun meesterschap tijdens de Car Wrap Tour 2011 die tot 2 december loopt in Nederland. Citroën heeft voor deze gelegenheid de Citroën DS4 ter beschikking van 3M gesteld voor een verrassend resultaat!

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl