Laatste nieuws 09-02-2012

Er kan maar 1 de snelste zijn

Ogier pakt eerste zege in WRC

Citroën heeft goede zaken gedaan bij de Vodafone Rally de Portugal

Citroën heeft goede zaken gedaan bij de Vodafone Rally de Portugal. Dani Sordo behaalde zijn gewenste podiumplek, Sébastien Loeb werd tweede achter een ongenaakbare voornaamgenoot, zijn uiterst talentvolle landgenoot Ogier die na zijn tweede plek in Nieuw Zeeland – op slechts 2,4 seconde – nu voor het eerst een eindoverwinning in de WRC op zijn conto schrijft. Het gehele podium was daarmee voor Citroën.  

Zoals verwacht voelde Dani Sordo zich op zijn plaats in zijn bijna-thuis rally. De Spanjaard begon zaterdag met het verdedigen van zijn tweede plek achter Ogier, maar moest die uiteindelijk prijsgeven aan zijn teamgenoot Loeb. Vervolgens sloeg hij alle aanvallen succesvol af en slaagde er zodoende in om zijn podiumplek vast te houden. Met zijn derde plek evenaarde hij zijn positie in beide voorgaande edities van de Portugese rally.

Citroën heeft goede zaken gedaan bij de Vodafone Rally de Portugal

Van start tot finish

Sébastien Loeb had beide vorige edities van deze rally op zijn naam geschreven en hij was dus ongeslagen in Portugal. Voor het eerst vertaalde het enorme talent van Sébastien Ogier zich in een eindzege. Na zijn veelbelovende tweede plek in Nieuw Zeeland begin deze maand - waarin hij met minimaal verschil van 2,4 seconde naast de overwinning greep – was er nu een eindzege weggelegd. “Het is een fantastisch gevoel. Het was erg zwaar met Seb die bleef aandringen. Maar we hebben geen fouten gemaakt en zijn geconcentreerd gebleven,” aldus een trotse Ogier.

Citroën heeft goede zaken gedaan bij de Vodafone Rally de Portugal

 En Loeb? “Sébastien was onaantastbaar. Ik heb er een nieuwe rivaal bij.” Daarmee heeft Loeb gelijk: Ogier maakt een grote sprong met zijn overwinning en staat nu tweede in het klassement voor rijders. Het team van Citroën Sport vergroot zijn voorsprong aanzienlijk en heeft nu een marge van 26 punten.

Citroën heeft goede zaken gedaan bij de Vodafone Rally de Portugal

Uitslagen

Uitslag rijders:
1. Ogier / Citroën 3.51.16.1
2. Loeb / Citroën + 7,9
3. Sordo / Citroën + 1.17.6
4. Hirvonen / Ford + 1.32.0
5. Solberg / Citroën + 1.35.7

Stand rijders:
1. Loeb 126
2. Ogier 88
3. Hirvonen 76
4. Latvala 72
5. Solberg 63

Stand fabrikanten:
1. Citroën Total WRT 189
2. BP Ford Abu Dhabi WRT 163
3. Citroën Junior Team 106

Sports

Dutch Production Open
Een nieuwe vrije raceklasse in het Dutch Power Pack, maakt tijdens de Kruidvat Gillette Paasraces haar première. Er wordt al vanaf de eerste race een divers startveld verwacht, da... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

Eerste keus banden voor vier KTM-modellen
Vier modellen van motorfietsfabrikant KTM worden voortaan af-fabriek geleverd met banden van Continental. De KTM 690 SM C rolt de fabriek uit op de nieuwe ContiAttack SM-banden, de 990 SM T ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

AU110470 - Audi voor het eerst met hybride-aandrijving in Le Mans

 

Op 16 en 17 juni aanstaande neemt Audi met in totaal vier LMP1-sportwagens deel aan de 80e editie van de 24 Uur van Le Mans. Daarbij zullen twee van de vier auto’s voor het eerst voorzien zijn van hybride-aandrijving. Ook in het nieuwe FIA-wereldkampioenschap voor lange-afstandsraces (WEC) kiest het Audi Sport Team Joest voor twee verschillende opties.

 

Lees verder
Citroën DS4 car wrap te ontdekken tijdens 3M car wrap tour 2011
Wrap je auto

De markt voor carwrappen groeit nog steeds. Het toegenomen vakmanschap en de beschikbaarheid van innovatieve materialen stelt ontwerpers en signmakers in staat om voertuigen steeds fraaier te bekleden. 3M zet de spotlights op hun meesterschap tijdens de Car Wrap Tour 2011 die tot 2 december loopt in Nederland. Citroën heeft voor deze gelegenheid de Citroën DS4 ter beschikking van 3M gesteld voor een verrassend resultaat!

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl