Laatste nieuws 09-02-2012

Renger van der Zande begint aan avontuur in GP3

Renger van der Zande begint aan avontuur in GP3

Tweeëneenhalve maand hulde Renger van der Zande zich in stilzwijgen over zijn volgende stap in de autosport. Maar met een testsessie op het circuit van Le Castellet voor de deur, kan hij eindelijk openheid van zaken geven. De Nijmegenaar gaat dit jaar voor RS Mücke Motorsport, het team van Ralf Schumacher en Peter Mücke, rijden in de GP3, een gloednieuwe raceklasse die in het voorprogramma van de Formule 1 staat. En de internationale auto- en motorsportwebsite GPUpdate.net heeft zijn naam verbonden aan deze nieuwe combinatie.

Renger weer razendsnel op Paul Ricard

Voor menig autosporter zijn de wintermaanden in een tijd van recessie moeilijke maanden. Ook Renger van der Zande kreeg weer te maken met de zenuwen die daarbij horen. Wat hoop gaf, was dat zijn successen in 2009 de belangrijkste teams niet was ontgaan. En met name de nieuwe GP3-klasse, ontwikkeld in de gelederen van de Formule 1, sprak hem erg aan. "De GP3-klasse is een zogenaamde 'one make'-klasse van een Dallara met een Renault-turbomotor. Hij is bedoeld om jong talent de gelegenheid te geven zich te profileren in het voorprogramma van de Formule 1", aldus Renger. "Ik zie er een uitdaging in, omdat alle teams weer bij nul moeten beginnen met de opbouw van kennis over deze klasse. Verder is de track time, voorafgaand aan kwalificatie en race, zeer kort. Dus je krijgt maar beperkt de gelegenheid om de set-up van de auto te ontwikkelen. Condities die van de rijder vragen dat hij koelbloedig is en strakke feedback kan geven aan zijn engineers. Ik hoop daarin onderscheidend te kunnen zijn."


"Waar ik vooral moed van kreeg was het feit dat de helft van de geaccrediteerde teams bij me aanklopte. Ralf Schumacher en Peter Mücke, die een nieuwe teamcombinatie vormen, overtuigden me het meest. Verder is het een voordeel dat ze allebei, net zo als ik, een langjarige verbintenis met Mercedes hebben. Zo blijft ook dit avontuur weer in de familie", vervolgde de enthousiaste economiestudent. "Met behulp van ID&T, mijn trouwe sponsor sinds lang, en met de steun van GPUpdate.net, de snelste en meest betrouwbare autosportsite op de paddock, kon ik de contractgesprekken afronden. Van Duitse zijde krijg ik steun van Sandtler en Sebring. Eind deze week gaan we voor het eerst, tijdens een collectieve test, de baan op. Ik ben benieuwd. Aan de package van team en sponsors zal het niet liggen."

Sports

Dutch Production Open
Een nieuwe vrije raceklasse in het Dutch Power Pack, maakt tijdens de Kruidvat Gillette Paasraces haar première. Er wordt al vanaf de eerste race een divers startveld verwacht, da... lees verder

Showroom

Verbonden met de buitenwereld
BMW Group Nederland heeft de nieuwe BMW 3 Serie nog scherper weten te prijzen dan aanvankelijk verwacht. De prijzen starten bij 35.900 euro voor zowel de BMW 320i als de BMW 316d. Het vorige... lees verder

Motor

Eerste keus banden voor vier KTM-modellen
Vier modellen van motorfietsfabrikant KTM worden voortaan af-fabriek geleverd met banden van Continental. De KTM 690 SM C rolt de fabriek uit op de nieuwe ContiAttack SM-banden, de 990 SM T ... lees verder

Passion4Wheels on Twitter


Autoshows

Copyright Passion4Wheels 2011

AU110470 - Audi voor het eerst met hybride-aandrijving in Le Mans

 

Op 16 en 17 juni aanstaande neemt Audi met in totaal vier LMP1-sportwagens deel aan de 80e editie van de 24 Uur van Le Mans. Daarbij zullen twee van de vier auto’s voor het eerst voorzien zijn van hybride-aandrijving. Ook in het nieuwe FIA-wereldkampioenschap voor lange-afstandsraces (WEC) kiest het Audi Sport Team Joest voor twee verschillende opties.

 

Lees verder
Citroën DS4 car wrap te ontdekken tijdens 3M car wrap tour 2011
Wrap je auto

De markt voor carwrappen groeit nog steeds. Het toegenomen vakmanschap en de beschikbaarheid van innovatieve materialen stelt ontwerpers en signmakers in staat om voertuigen steeds fraaier te bekleden. 3M zet de spotlights op hun meesterschap tijdens de Car Wrap Tour 2011 die tot 2 december loopt in Nederland. Citroën heeft voor deze gelegenheid de Citroën DS4 ter beschikking van 3M gesteld voor een verrassend resultaat!

Lees verder

advertentie

© 2010 Car Content Factory v.o.f. Alle rechten voorbehouden Privacy statement | Contact | info@passion4wheels.nl