Veiligheid in vieren

Vier modellen van Chrysler Group LLC (Chrysler Sebring, Dodge Avenger, Dodge Journey en Jeep Patriot) zijn door het Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) onderscheiden met de titel ‘Top Safety Pick’. Dat betekent dat deze modellen de beste keus zijn als het gaat om het veiligheidsniveau. Chrysler Group LLC is volgens de IIHS de autofabrikant die op dit gebied de grootste vooruitgang heeft geboekt.

Het IIHS verleent de titel Top Safety Pick uitsluitend aan modellen die bij het uitgebreide veiligheids-assessment van deze onafhankelijke organisatie de hoogst mogelijk score halen.
De auto’s worden daarbij onderworpen aan diverse soorten crashes (frontaal, zijdelings en van achteren). Nieuw in het testprogramma voor 2010 is een evaluatie van de sterkte van het dak. De Chrysler Sebring, de Dodge Avenger en de Dodge Journey kregen de titel voor alle uitvoeringen met ESC (Electronic Stability Control) uit de modeljaren 2009 en 2010; de toekenning voor de Jeep Patriot geldt voor de 2010-modellen met airbags achterin. Alle onderscheiden modellen zijn standaard uitgerust met Chryslers nieuwe actieve hoofdsteunen voor de inzittenden vóór. Deze helpen de gevolgen van een ongeval bij een aanrijding van achteren zo veel mogelijk te beperken.
Tweesporenbeleid
De vier onderscheiden modellen danken hun topscores bij de IIHS aan het feit dat ze een uitgebreide standaarduitrusting op het gebied van passieve veiligheid combineren met systemen die ongelukken helpen voorkomen. De IIHS over het veiligheidsniveau van de vier modellen: “Chrysler heeft op veiligheidsgebied de grootste vooruitgang geboekt van alle autofabrikanten. De Chrysler Sebring, de Dodges Avenger en Journey en de Jeep Patriot maken deel uit van een bijzonder exclusieve club auto’s die de beste ‘overall’ bescherming bieden bij aanrijdingen en die bestuurders zelfs kunnen helpen om ongevallen te voorkomen.”
laatste nieuws
- Bavaria City Racing Moscow legt basis voor Grand Prix Moskou 2012
- Loeb wint WRC Rally Bulgaria
- Fantastische thuisoverwinning voor Lorenzo
- Kleinste, lichtste en zuinigste Range Rover ooit. De Evoque
- Vernieuwde MINI toont spierballen
- Opel Corsa en Agila nu met Start/Stop-technologie
- Toekomst. De auto communiceert met zijn omgeving.
- Dremel zoekt beste F1-monteur van 2010
- Ford eert hun legendarische Le Mans racers
- -JOYRIDERS GEZOCHT- is een groot succes.
- Soepele start en effectieve stop
- Volgend jaar de beslissende wedstrijd
- Hyundai Roadshow trekt door Europa
- Zweeds Koninklijk huwelijk natuurlijk met Volvo
- Jan Lammers op podium in Volkswagen Scirocco R-Cup