Champ Car komt tot leven tijdens Bavaria City Racing

Het is inmiddels al bijna 1,5 jaar geleden dat de Amerikaanse Champ Car World Series opging in de IndyCar Series, wat een direct einde betekende voor het tijdperk dat er met de goed ogende Champ Cars werd geracet. De bezoekers van Bavaria City Racing krijgen dit jaar echter de unieke kans om de enige nog racende Champ Car Panoz DP01 te aanschouwen en de geliefde klanken van de turbomotor te horen tijdens een demonstratie van Henk de Boer.
Na twee Panoz DP01’s over te hebben genomen van het Rocketsports Champ Car team, is De Boer dit jaar met zijn unieke wagen actief in de EuroBoss Series. Nog rijdend in de blauwe kleuren van Rocketsports scoorde de Limburger al verschillende podiumplaatsen, met een tweede plaats tijdens de vorige race in Zolder als beste resultaat.
Speciaal om de historie van Champ Car te eren heeft De Boer één van zijn wagens in een speciale oranje/zilveren Champ Car kleurstelling gestoken, welke voor het eerst in de straten van Rotterdam getoond zal worden. De wagen waarmee de in Maaseik woonachtige coureur van de Willemsbrug naar Hofplein zal rijden zal precies dezelfde kleurstelling dragen als die door Champ Car werd gebruikt voor de presentatie van de DP01 en de eerste tests


Het zal voor de massaal aanwezige fans in Rotterdam tevens de eerste keer worden dat ze het type wagen kunnen zien waarmee Robert Doornbos in 2007 twee Champ Car races wist te winnen. Eerder kwam Doornbos in 2007 al wel in actie met een Lola Champ Car.
Voor De Boer is het de eerste keer dat hij is uitgenodigd om aan Bavaria City Racing, het meest gevarieerde en drukst bezochte autosportevenement van Nederland, deel te nemen.
“Ik ben vereerd dat ik ben uitgenodigd ben om deel te nemen aan Bavaria City Racing, vooral omdat het een top evenement is in een top stad,” verklaarde De Boer enthousiast. “Ikzelf participeer in vijf bedrijven in Rotterdam en vind deze stad super om vanuit te werken. De mentaliteit van de Rotterdammers spreekt me zeer aan; open en met opgestroopte mouwen, zo gaat het tenminste vooruit!”

“Ter gelegenheid van Bavaria City Racing hebben we besloten om één van de wagens te presenteren in de originele kleurstelling van de DP01, zoals deze in 2006 werd gepresenteerd. De laatste weken is in onze werkplaats onder leiding van René Kouwenberg hard gewerkt aan deze nieuwe kleurstelling.”
Over Henk de Boer

Als succesvol ondernemer kreeg Henk de Boer de mogelijkheid om zijn droom om in de autosport actief te zijn te verwezenlijken. De in het Belgische Maaseik woonachtig coureur maakte zijn autosportdebuut in de Ferrari 355 Challenge en reed sindsdien in een groot aantal verschillende raceklassen, waaronder de Alfa 156- en 146 Challenge, Historisch Formule Ford en de Seat Endurance Cup. In 2006 maakte De Boer met een Coloni Formule 1 wagen zijn debuut in de EuroBoss Series en won sindsdien twee maal het EuroBoss Masters kampioenschap. Sinds begin dit jaar heeft hij de Coloni ingeruild voor de Champ Car Panoz DP01.
Over de Champ Car Panoz DP01: De Panoz DP01 is in 2006 ontwikkeld en gebouwd door Elan Motorsports, een onderdeel van Panoz, en werd dat jaar op 28 juli in San Jose, CA gepresenteerd als ‘The Future of Racing’. In vele opzichten was deze wagen een grote stap vooruit en rijdend op de biobrandstof Methanol had de 2.65 L V8 Turbomotor van Cosworth een vermogen van 750 PK, waarmee de wagen slechts enkele seconden langzamer dan de Formule 1 was.
Uniek
Met het volledige Champ Car veld dat met de DP01 reed maakte de bolide in 2007 zijn debuut in de straten van Las Vegas. Met acht overwinningen in veertien races won Sebastien Bourdais dat jaar de Champ Car titel. Ondanks dat er begin februari 2008 nog druk werd getest voor het nieuwe Champ Car seizoen, ging Champ Car later die maand op in de IndyCar Series, waarna de DP01’s nog één race zouden rijden tijdens de Champ Car finale race in Long Beach, CA. Sindsdien hebben een aantal teams hun wagens verkocht, maar wereldwijd zijn de wagens van Henk de Boer de enige DP01’s die nog op de circuits racen.
laatste nieuws
- Bavaria City Racing Moscow legt basis voor Grand Prix Moskou 2012
- Loeb wint WRC Rally Bulgaria
- Fantastische thuisoverwinning voor Lorenzo
- Kleinste, lichtste en zuinigste Range Rover ooit. De Evoque
- Vernieuwde MINI toont spierballen
- Opel Corsa en Agila nu met Start/Stop-technologie
- Toekomst. De auto communiceert met zijn omgeving.
- Dremel zoekt beste F1-monteur van 2010
- Ford eert hun legendarische Le Mans racers
- -JOYRIDERS GEZOCHT- is een groot succes.
- Soepele start en effectieve stop
- Volgend jaar de beslissende wedstrijd
- Hyundai Roadshow trekt door Europa
- Zweeds Koninklijk huwelijk natuurlijk met Volvo
- Jan Lammers op podium in Volkswagen Scirocco R-Cup