Open Euro F3 kampioenschap

Gedurende het afgelopen F2 weekend op Francorchamps zijn er ook 2 races verreden voor het Open Euro F3 kampioenschap. De basis van dit kampioenschap is het “oude” Spaanse F3 kampioenschap aangevuld met een aantal Italiaanse- en Engelse rijders. Één van de best georganiseerde teams in dit kampioenschap is beslist het Campos Racing team, onder leiding van oud F1- rijder Adrian Campo.
Mendez (Campos Racing) winnaar van de F3 race op zaterdag


Sterrijder Mendez van het Campos team wist deze race te winnen, mede omdat Miguez die door een gewaagde manoeuvre bij de start weliswaar de leiding had genomen, deze weer moest afstaan omdat zijn actie bij de start door de wedstrijdleiding werd bestraft met een “drive through”.
Buttarelli (bekend van de vele schades tijdens de afgelopen Masters) reed lang op de 3e plaats, maar moest door een “uitstapje” wederom opgeven. Een “mooie” winst voor Mendez, die in alle tot nu toe verreden races een podiumplek heeft weten te bemachtigen. Ook mooi is beslist Carmen Jorda, deze dame rijdt in een auto met opvallende reclame en weet zich goed staande te houden tussen al het race geweld van haar mannelijke collega’s.
Jonathan Legris (Emiliodevillota team) dankzij mooie “overtakes” winnaar van de race op zondag


Miguez ,de grootste concurrent van Mendez voor het kampioenschap, die vanaf de start de leiding had genomen leek deze race eenvoudig te gaan winnen. Maar door schitterende passeer manoeuvres wist de Engelsman Legris steeds dichterbij te komen. In de 7e ronde vond Legris dat het lang genoeg had geduurd en verschalkte Miguez op “Les Combes”. Miguez bleef echter tot de laatste bocht proberen om de 1e plek weer terug te krijgen, maar slaagde daar door goed verdedigend werk van Legris niet in. Bruno Mendez de winnaar van de zaterdag race veroverde ook nu weer een podium plekje door als 3e te finishen en zich daardoor nog steviger op de 1e plaats in het kampioenschap te nestelen. Algemeen mag gezegd worden, dat het interessante races waren met heel interessante rijders, waarvan wij in de toekomst beslist nog meer zullen gaan horen.
Written and photos: Peter Kanger


laatste nieuws
- Bavaria City Racing Moscow legt basis voor Grand Prix Moskou 2012
- Loeb wint WRC Rally Bulgaria
- Fantastische thuisoverwinning voor Lorenzo
- Kleinste, lichtste en zuinigste Range Rover ooit. De Evoque
- Vernieuwde MINI toont spierballen
- Opel Corsa en Agila nu met Start/Stop-technologie
- Toekomst. De auto communiceert met zijn omgeving.
- Dremel zoekt beste F1-monteur van 2010
- Ford eert hun legendarische Le Mans racers
- -JOYRIDERS GEZOCHT- is een groot succes.
- Soepele start en effectieve stop
- Volgend jaar de beslissende wedstrijd
- Hyundai Roadshow trekt door Europa
- Zweeds Koninklijk huwelijk natuurlijk met Volvo
- Jan Lammers op podium in Volkswagen Scirocco R-Cup